Zdarza się, że pytacie nas z jakiego materiału zrobione są koszulki i z jakiego nadruku korzystamy. W tym poście spróbujemy wszystko wyjaśnić. Postaramy się to zobrazować  jak najłatwiej by dla każdego było to zrozumiane, bez zbędnego używania fachowej terminologii.koszulka meska-ddshirt

W naszym sklepie możecie spotkać koszulki z firmy fruit of the loom. Jest to 100% bawełna. Ograniczamy się do 3 kolorów koszulek: Czarnych, szarych oraz biały.  Są to koszulki soft spun. O samych koszulkach powstanie osobny wpis.

Pierwszym etapem przy produkcji koszulek jest ich zaprojektowanie. Inspiracji szukamy wszędzie, od naszych zainteresowań  po pomysły naszych znajomych. Ważnym aspektem są także święta i uroczystości. Na każde z nich staramy się przygotować coś co by was mogło zainteresować .

koszulki-ddshirtKolejny etap to przeniesienie projektu to specjalnego programu, a następnie wycięcie go za pomocą ploteru na foli flex. Folia flex, charakteryzuję się przede wszystkim wytrzymałością. Jest to nadruk, który ” nie zejdzie w praniu” i zachowa swój kolor i trwałość prze długi czas.  Nadruki są jednokolorowe i ich maksymalny rozmiar odpowiada rozmiarowi  A3.

Następnie należy przygotować nadruk do przeniesienia na koszulkę. Oznacza to pozbycia się zbędnych fragmentów  foli czyli wydłubania każdego niepotrzebnego elementupomysl na prezent-ddshirt.

Kolejną maszyną którą używamy do produkcji jest prasa transferowa.  My posiadamy prasę o rozmiarze A3 dzięki czemu możemy przenieść nadruk na całą koszulkę.

Naskoszulka z nadrukiem-ddshirttępny etap to przygotowanie koszulki do nadruku. Koszulka zostaje ułożona na prasie i przeprasowana w temperaturze 150 stopni przez 3 sekundy. Następnie za pomocą rolki do ubrań pozbywamy się wszelkich nitek i drobinek kurzu.

Dalszy etap polega na przeniesieniu nadruku na koszulkę. Przygotowaną folię układamy równo na koszulce i zgrzewamy ją w temperaturze 150 stopni przez 15 sekund. Następnie czekamy aż nadruk wystygnie i odrywamy folię.

Mam nadzieję że w prosty sposób udało nam się zaprezentować w jaki sposób produkowane są nasze koszulki.  Każde zamówienie realizowane jest indywidualnie i dopiero po otrzymaniu potwierdzenia wykonujemy nadruk. Czas realizacji jest krótki, ale zawsze bardzo staranny aby spełnić Twoje wysokie wymagania. Wszystkie nasze produkty znajdziecie tutaj