Od czego zacząć?

Ważnym elementem każdego wystroju jest dobór odpowiednich dodatków. Warto mocno zastanowić się na doborem odpowiednich elementów ponieważ to właśnie one mogę przesądzić o końcowym efekcie naszego wnętrza. Dodatki do domu - DDshirtKażdy z poszczególnych dodatków może diametralnie zmienić obliczę salonu, pokoju czy sypialni. Nie ma co “zapychać” małych pomieszczeń wieloma dodatkami, ale już niewielka ich ilość może sprawić by nasze pomieszczenie było bardziej przytulne i uzyskało swój klimat. Ważne by na początku dekorowania naszego mieszkania wybrać motyw przewodni, aby wszystko łączyło się w całość a nie było zbieraniną różnych stylów. Jeżeli nie mamy ochoty na zatrudnianie stylisty wnętrz możemy czerpać inspiracje z blogów branżowych lub zapytać o poradę znajomych. Poniżej przestawiamy przykłady zastosowania najprostszych dodatków, które diametralnie odmienią nudne i nijakie do tej pory mieszkanie.

Co do czego?

Idealnym dodatkiem, który uzupełni nasze pomieszczenie są zdjęcia, plakaty czy też obrazy. Dzięki nim możemy wizualnie powiększyć nasz pokój a także wyrazić siebie. Postery czy zdjęcia warto udekorować ramkami, które pasują do całego wnętrza. Poduszka jako dodatek - DDshirtNależy wybierać kolory, które pasują do reszty pomieszczenia.
Poduszki na łóżku, kanapie czy też sofie to świetny sposób na zmianę aranżacji. Dla nas im więcej poduch tym lepiej, wywołują one poczucie bezpieczeństwa oraz wpływają na odpoczynek. Warto mieszać kolory poduszek aby nie spowodować monotonności. Nasze poduszki znajdziecie tutaj.
Nic tak nie ociepla pomieszczenia jak świeże kwiaty! Dlatego nie warto posiadać sztucznych roślin, które tylko zbierają kurz i nie wydzielają żadnego zapachu. Warto zebrać kwiaty z ogródka, a jak nie mamy takiej możliwości od czasu do czasu kupić ładny bukiecik i wsadzić go do naszego wazonu.

Podsumowując…

Dodatki to coś, czego nie może zabraknąć także w Twoim domu. Niby niezauważalne ale niesamowicie istotne – to właśnie one. Zwróć uwagę na te drobne szczegóły, dopasuj kolory, baw się nimi a na pewno zaskoczysz niejednego gościa. Niebanalny wystrój to coś, czego brakuje w nudnych, oklepanych wnętrzach. Zastanów się czy Twoje właśnie takie nie jest i… do dzieła!